Obamaların satış savaşı!

ABD, 3 Kasım’daki başkanlık yarışına odaklanırken, diğer yanda Obamaların savaşı devam ediyor. Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın Beyaz Saray’da geçirdikleri günleri anlatan kitaplar satışlarda birbiriyle yarışıyor.

Eski başkan Barack Obama ve eşi Michelle, Beyaz Saray’da geçirdikleri zamandan beri anılarını kaleme aldılar. Michelle Obama’nın “Becoming” isimli kitabı 2018’de yayınlanırken, çok satanlar listesinden inmedi ve 10 milyon kopya satmayı başardı. Barack Obama’nın “A Promised Land” kitabı 17 Kasım’da raflardaki yerini alacak. 3 milyon kopyadan oluşan ilk kitap şimdiden “çok satanlar” arasına girdi.

<> on November 13, 2018 in Chicago, Illinois.

Weidenfeld & Nicolson Yayın Direktörü Alan Samson, Sunday Times’da “Bence hiçbir şey Michelle’i geride bırakmayacak ve seçkin bir başkan olmasına rağmen, yeni Barack kitabını alacaklarını sanmıyorum” diyor.

Barnes & Noble CEO’su James Daunt ise, Barack Obama’nın kitabının JK Rowling’in Harry Potter serisinin son bölümünün yayınlandığı 21 Temmuz 2007’den bu yana başka hiçbir kitabın başaramadığını başaracak gibi durduğunu söylüyor.

İki kitap aynı zamanda isim hakkı savaşına da sahne oldu. Penguin Random House, çiftin otobiyografilerinin yayın haklarını güvence altına almak için 2017’de 65 milyon doların üzerinde ödeme yaptı. Bu ABD Başkanları’nın kitapları arasında bir rekor…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s